Ana Arı

Ana Arı Nedir

Ana Arı Nedir? Ana Arı Hakkında Bilmeniz Gerekenler.

Arıcılık sektörüne başlamadan önce işleyişini ve verim olayını tamamen anlamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkacak olan sorunları önceden bilirseniz ne yapacağınıza daha hızlı karar verebilirsiniz. Kısa sürede verilen doğru kararlar ile arılarınızın ölümünü azaltabilir ve daha fazla verim alabilirsiniz.

 

Ana Arı Firması Olarak 7/24 Online hizmet sağla18maktayız. Dilediğiniz zaman Telefon ile arayabilirsiniz. 3G Bağlanti sayesinde, yapamadığınız herhangi bir kovan ve ya koloni problemlerinizde görüntülü olarak ücretsiz bir şekilde siz değerli arıcı arkadaşlarımıza hizmet vermekten gurur ve onur duyarız. Hemen hepimizin arıcılık sektörüne başladığında dilinden düşürmediği Ana Arı kelimesinin tam olarak ne olduğunu kendimizce açıklayalım.

Ana Arı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kraliçe Ana arıyı diğer arılardan farklı kılan binlerce özelliği bulunmaktadı. İşte Kıraliçe Ana arıyı farklı kılan bazı özellikler

  • Kraliçe Ana Arı asla sokmaz, gönül rahatlığıyla avucunuza alabilir ve detaylı inceleyebilirsiniz.
  • Tek yumurtlama yapan Ana arıdır.
  • Kanat yapısı ve vücut yapısı kolonideki işçi arılara göre ilk bakışta anlaşılır. Kanatları vücudunun 2/3 kapsamaktadır.
  • Vücut yapısı ve göğüs yapısı işçi arılara göre daha büyük ve geniştir. Ana arı ızgarasından geçemezler.
  • Ana Arının etrafı sürekli genç işçi arılar ile çevrili olur. Bu genç işçi arılar antenleri sayesinde ana arıyı kontrol eder ve temizliğini yaparlar. Biz size Ana arı gönderdiğimizde, kafesinde 5 adet işçi arı da gönderiyoruz.
  • Ana arıyı rahatlıkla bulmak istiyorsanız, arı topluluğunun ortasına bakıp, ana arıyı hemen bulabilirsiniz.

Ana Arı Nedir ?

Kolonide bulunan ve kontrolü elde tutan tek arı ana arı diyebiliriz. Kolonideki arılara göre daha iri ve uzundur. Her kolonide sadece bir adet ana arı bulundurabilirsiniz. Bal veriminizi ve kolonideki arı artışını ana arı sağlamaktadır. Sürekli genç bir ana arı kovanınızda bulundurursanız sürekli verim alırsınız. Ana arı kolonodiki tüm işci arıların, tarlacı arıların ve yaşlı arıların hepsine hüküm eder.

Daha Fazla Verim almak için maksimum 2 yaşından küçük olan ana arıları koloninizde bulundurmanızı öneririz. . Bir ana arının ömrü boyunca 3000 ile 4000 arası yumurta atma kapasitesi vardır.

Genç bir ana arı petekte düzenli ve sık şekilde günlük yumurta atar ve bal verimini düzenler.kolonideki ana arınızı kazara öldürdüyseniz ve ya oğula gitmiş ise kolonide anasız kalan arılar yalancı anaya ya da kendi kendine önce yüzük sonra meme yaparak kendi anasını çıkartır.

Kendi anasını üreten koloninin işci arıları çok saldırgan olurlar. Bu ana düzenli yumurta atamaz bal verimi de düzgün olmaz ve arınız piçe gider bu da sizin için şu demek oluyor yani kovanınızı günden güne kaybetmenizi sağlar.

Size tavsiyemiz her 2 senede bir ana arınızı değiştirmeniz. Ana arıların özel kalemi bulunmaktadır biz, siz değerli müşterilerimize ana arılarımızı  boyuyarak gönderiyoruz.

Türkiye genelinde her sene bir renk seçilir ve tek renk olarak boyanır. Tüm ana arılar bu renge boyanır. Bu senenin rengi de mavidir ve her beş senede bir aynı renge boyanır altta bulunan görseldeki renkler ve yılları da sizin için hazırladık.

ana arı renkleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonSipariş Vermek İçin Tıkla