Ana Arı

Arı sütü nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır? Arı sütü satışı

Arı Sütü Nedir?

Arı sütü, işçi arılar tarafından ana arıyı(kraliçe arıyı) besledikleri değerli bir arı ürünüdür. Tat olarak ekşimsi bir tada sahiptir. Arı sütünün sayısız özelliği vardır Dünya üzerindeki en değerli besinlerden biridir. Özelliklerinden en önemlisi hücre yenileme özelliğidir.
Arı Sütü Nedir
Ölmüş hücreleri canlandırır, zarar görmüş hücreleri tez zamanda tedavi eder ve yeni sağlıklı hücreler üretmekte işe yarar. Öyle ki, bir işçi arı bal ve polenle beslenerek yaz döneminde 42 gün yaşarken ana arı sadece arı sütü ile beslenerek 7 yıla kadar yaşayabilmektedir.
Ana Arı Satışımız Başlamıştır. Hemen Satın Almak İçin https://www.ana-ari.net/ Ziyaret edin.
 
Bu da açıkça gösteriyor ki arı sütünün hücre yenileme sayesinde ömrü uzatma özelliği vardır. Arı sütü çok az üretilmektedir ülkemizdeki arıcıların sadece %5 i arı sütü üretmektedir. Üretimi oldukça zor ve profesyonellik isteyen bir iştir.
 

Arı Sütünün Faydaları Nelerdir?

 
“Vücudunuzun hastalıklara karşı dirençli olması için arı ürünlerini hasta olmadan tüketmelisiniz”

Arı sütünün en büyük faydası hücre yenileme özelliğidir. Arı Sütü, Dünya Üzerinde Bulunan Besinlerde İnsan Sağlığına En Büyük Faydası Olan 3 Üründen Biridir.
 
Saf Arısütü “Gençlik İksiri”, “Hayat İksiri”, gibi tanımlamalarla yüzyıla yakın zamandır bilinmektedir. Ancak yakın geçmişte besleyicilik üstünlüğünün yanında içerdiği Hayatsal değerleri de bilimsel çalışmalar sonucu başta A.B.D. ve Uzakdoğu olmak üzere birçok ülkede saptanarak yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Düzenli kürler uygulanarak kullanılması halinde;
 
1 – Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve çalışma isteksizliklerini gidererek organizmaya aktivite kazandırır. Enerji açığını kapatır.
2 – Beyin performansı gerektiren durumlarda özellikle öğrencilerin sınav dönemlerinde daha başarılı olmalarında, yorgunluk ve endişe duymamalarında yardımcı olur.
3 – Üstün hücre yenileyici özelliği nedeniyle yaşlanmayı geciktirir ve çocuk sahibi olmak isteyenlere yardımcı olur
4 – Dengeli bir seks yaşantısının sürdürülmesi ile cinsel isteksizliklerin giderilmesine yardımcı olur.
5 – Sporcuların harcadıkları aşırı enerjiyi dengeler, yarışma önceleri yapılan kürlerle vücuda mukavemet ve aktivite kazandırarak sporcunun öz enerjisini en rantabl bir şekilde kullanması için beyin-beden uyumunu sağlar.
6 – Yaşlılıkla oluşan damar sertliğinin tedavisi, bitkinlik ve yaşama isteksizlikleri ile kandaki kolesterol-lipid seviyesinin ayarlanmasında yardımcı olur.
7 – Anemi (kansızlık) organizmanın yeterli kan üretimini sağlamaya yardımcı
8 – Hastalıkların ve ameliyatların iyileşme dönemlerinin çabuklaştırılması ile zafiyetlerde, nekahat dönemlerinde vücudun gıda rejimini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır.
9 – Mide-barsak sistemine ait hastalıklarda ( Kolit-Ülser-Gastrit )
10 – Böbrek ve idrar yolu hastalıklarında
11 – Karaciğerin fonksiyonlarını tam olarak yerine getiremediği durumlarda ve alerjik rahatsızlıklarda,
12 – Solunum sistemi hastalıklarında ( Tüberküloz, Astım, Bronşitte )
13 – Saç dökülmelerinde, saçlı ve saçsız derinin değişik hastalıklarında,
14 – Bayanların regl dönemlerindeki düzensizlik ve ağrıların giderilmesinde,
15 – Özellikle menapoz ve andrepoz dönemlerinde kadın ve erkeklerdeki yaşlanmaya bağlı şikayetlerin giderilmesinde,
16 – Vücut organlarının deforme olmadan orjinal şekillerinin korunmasında ( özellikle bayanların göğüslerinde ) süt verme fonksiyonunun arttırılmasında ve özel cilt bakımlarında,
17 – Erken bunama, hafıza kaybı, zeka geriliği, alkolizm gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olarak,
18 – Zayıflama rejimlerinde dengeli bir beslenme temin ederek vücut direncini arttırmada kullanılabilmektedir.
 

Arı Sütü Kullanımı ve Muhafazası;

Diğer arı ürünlerinde olduğu gibi arı sütü de oldukça sağlıklı ve yüksek besin değerine sahip bir arı ürünüdür bu yüzden arı sütü kullanımında da ölçüyü kaçırmamak gerekir. Bir yetişkin için günlük 1 gram arı sütü tüketimini geçmemesini öneriyoruz. 
 
Arı sütünü buzdolabında kahvaltılık ürünlerin yanında uzun süre kullanılmayacak veya devamlı tüketim yapılacak ise doğrudan buzlukta muhafaza ediniz sadece arı sütünü kullanacağınız zaman çıkarınız ve kullanacağınız kadarını alıp tekrar buzdolabına koyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonSipariş Vermek İçin Tıkla