Ana ArıAna Arı Sıkça Sorulanlar

Ana Arı Kovana Nasıl Verilir

Ana Arıyı Koloniye Kabul Etmekte Sıkıntı mı Yaşıyorsunuz? Bu İçerik Tam Size Göre

Ana arı aldıktan sonra kovanınıza nasıl vereceğiniz hakkında bilginiz yok ise rastgele vermeniz durumunda ana arıyı işçi arılar öldürür. Size göndermiş olduğumuz ana arıyı kendine özel ana arı kafesinde olacak şekilde gönderiyoruz.

ana arı kafesi
ana arı kafesi

Bu kafesin bir tarafında ana arı ve işçi arılar, diğer tarafında Arı keki dediğimiz arı yiyeceği bulunmaktadır.  (Arı keki, arı yemi ve şekerden yapılmaktadır.)

Burada ana arı önemli rol oynarken, kovanda 3-4 çıta olması lazım. Size gönderdiğimiz ana arıya bir damla su kafesin üzerine damlatmalısınız. Yoldan geldiği için arılar susuzdur. 

 Ana arının olmadığından emin olmak için kovanın içini de kontrol edelim daha sonra peteklerde günlük yumurta var mı diye kontrol edelim. Ana arının olmadığından eminiz artık. Ana arının kafesini elimize alalım kek kısmının önünde yuvarlak küçük delik olan kısmının telini açalım (kek kısmının üstü değil)

Kovanın içerinde ilk petek ve ikinci petek arasına dik gelecek şekilde petek boyunu ortalayacak şekilde içine yerleştiriyoruz. 2. Gün kovanımızı kontrol ediyoruz. Bu süreç içerisinde işçi arılar keki yemeye başlamıştır.

  1. gün ise kek bitmediyse ve ana arı çıkmadıysa Kekin üst kısmını tamamen açıp ana arının çok daha kısa sürede kovanın içine ulaşmasını sağlayabiliriz.

Aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz videoyu izleyerek ne yapacağınızı adım adım anlattık. Aklınız takılan bir şey olur ise 0531 700 09 33 veya 0850 303 86 19 müşteri temsilcilerimizi arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

ana ari nasil kabul edilir Ettirilir ( hobiciler için )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now ButtonSipariş Vermek İçin Tıkla